Bezvědomí

16. srpna 2012 v 21:33 | Shadow. |  Bezvědomí

Tahle povídka je sepsaná čistě podle filmových faktů. Lidé v kómatu rozhodně nevypadají jako spící lidé a nic není tak snadné, jak se ve filmech zdá. Většinou se ani nevzbudí, a když... musí se znovu učit skoro všemu, čemu se učili, když byli jako malé děti. Nicméně, já jsem nechtěla vkládat do odpočinkového díla tolik teorie a tolik reality, protože z reality chce člověk většinou utéct. Proto počítám s odsouzením, že je to nereálný příběh a že by to nikdy nemohla být skutečnost. Jsem si toho vědoma. Přesto jsem se pustila do fantazírování a vzniklo z toho tohle. Shodou okolností se to lehce podobá filmu The Vow, nebo-li, Navždy spolu, ale to doopravdy nebyl účel.UKÁZKA:

Nina vešla do nemocničního pokoje a podívala se na spícího Toma. Nezaznamenala žádné změny. Položila kabelku na židli a sundala si jarní kabátek.
,,Ahoj Tome," pozdravila, i když Tom jí neodpověděl. Došla k posteli a pohladila Toma po ruce.
,,Dobrý den, slečno Arzmittel. Dnes jste tu brzo," usmála se sestřička na Ninu. Zkontrolovala přístroj, na který byl Tom napojený, a zapsala si nějaké údaje do desek.
,,Dobrý den. Chci dnes Toma oholit, začíná mít vousy," usmála se lehce Nina a připravila si pomůcky, které na holení potřebovala.

,,Je od vás milé, že sem stále chodíte. Víte, vím, že bych se neměla ptát, ale jste jediná, kdo sem vůbec zavítá. Nesehnali jsme žádné údaje o jeho rodině, tak mě napadlo, že bych... se vás osobně zeptala," začala sestřička opatrně.
Nina se zadívala na Tomovu tvář a lehce se usmála. Jeho ruku trošku stiskla, aby mu dala najevo, že je s ním.
,,Tom svého otce nezná a jeho maminka se... upila k smrti. Byla to alkoholička," zašeptala. Bylo pro ni obtížné o tom mluvit, protože si vždycky vybavila Tomovu smutnou tvář a slzy v jeho očích, když musel vyprávět o svém dětství. Hladila hřbet Tomovy ruky.
,,To je mi líto," řekla sestřička a otevřela dveře na chodbu.
Nina se na ni lehce usmála a setřela pár slz, které se jí stihly skutálet po tváři.
,,Jste velmi statečná žena," uznala nemocniční sestra.
,,Miluju ho," špitla Nina

ČÍST CELÝ PŘÍBĚH

*povídka upravena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.